logo Jihomoravský kraj

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Novinky z úřadu

Novinky z úřaduDatum konání:
16.12.2022

Zasedalo zastupitelstvo obce - schválilo rozpočet na rok 2023

Dne 14.12.2022 proběhlo řádné zasedání zastupitelstva obce za účasti dvou desítek občanů. Zastupitelé schválili nejdůležitější dokument a to rozpočet obce a školy na rok 2023. 

  • v příštím roce bude obec hospodařit s příjmy v celkové hodnotě cca 17,9 mil. Kč a výdaji v celkové výši 21,3 mil. Kč. Financování výdajů bude kryto přebytkem hospodaření z minulých let. Škola obdrží příspěvek na provoz ve výši 800 tis. Kč. Zastupitelé schválili ve výdajové části zejm. doplacení kupní ceny nemovitosti č. pop. 120 (Boomerang) ve výši 3,5 mil. Kč, čímž dojde k ukončení užívání nemovitosti a budou tak vyřešeny problémy s rušením nočního klidu a poškozováním majetku. Další osud této budovy nastíní urbanistická a architektonická studie zpracovávaná Ing. arch. Navrkalem. Závěry studie budou s občany veřejně projednány.

boomerang.png

  • z dvacítky bodů, které mělo zastupitelstvo na pořadu, ještě zmíníme pozitivní zprávu o schválení nákupu dalšího traktoru pro komunální údržbu. Jedná se o traktor KIOTI DK6020, který pomůže v lese, s technickými i údržbovými pracemi v obci. Kupní cena ve výši cca 1,1 mil. Kč  bude spolufinancována přes lesnický fond Ministerstva zemědělství ve výši cca 400 tis. Kč.

Kioti-DK6020.jpg

Celý zápis ze zasedání zastupitelstva si můžete pročíst zde.


Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.hlubokemasuvky.cz

Registrujte se zde

15. 6. Vít

Zítra: Zbyněk

Návštěvnost stránek

270656