logo Jihomoravský kraj

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Odstávka elektrické energie

Odstávka elektrické energieDatum konání:
9.5.2024
Datum ukončení:
29.5.2024

Bohužel oznamujeme další odstávku elektrické energie v celé obci. Odstávka je společností EG.D. ohlášena na

9. a 10. května vždy od 7:00 do 17:00 hod. a další na 29. května od 7:00 do 17:00 hod.

Z vyjádření technika provozu a údržby společnosti EG.D., kde jsme se dotazovali na časté odstávky:
 
Na tento rok připadla rekonstrukce páteřní linky VN 82 mezi rozvodnami v Suchohrdlech a Vranovem nad Dyjí. Tato rekonstrukce se týká kompletní výměny veškerých podpěrných bodů, včetně výměny lan a nově instalace optického vedení v celé trase této kmenové linky. Teď jsme ve fázi 3. etapy, která bohužel zasáhla lokalitu, do které spadá i vaše obec. Omezení odběratelů se při tak náročné rekonstrukci nelze úplně vyhnout. Prostě jsou práce, které nejdou bez vypnutého zařízení provádět, je potřeba si uvědomit, že se bavíme o vysokém napětí 22000 / 35000 V. My se samozřejmě snažíme, aby k omezení odběratelů docházelo v co nejmenším rozsahu.

Pro nás tyto práce provádí zhotovitelské firmy Zmes a Senergos a oni si stanovují (dle svých kapacit jak personálních, tak i technologických) možné termíny, ve kterých požadují odstavení linky. Zároveň, aby to nebylo tak jednoduché je třeba ctít pravidla pro omezování odběratelů stanovených v energetickém zákonu č.458/2000 Sb.. Musím Vás ujisti, že opravdu všichni dělají maximum pro to, aby omezeních bylo co nejméně.

Co se týká Vaší obce, tak si troufnu tvrdit, že pokud vše půjde podle plánu, tak pevně věřím, že už by k dramatickému nárůstu omezení docházet nemělo. Nechci ale nic takto od stolu garantovat, jelikož v tuto chvíli nemůžu vědět, jestli při plánovaných odstávkách (které jsou již oznámeny) nenastanou nějaké nepředvídatelné komplikace, v důsledku kterých se nestihnou všechny naplánované práce. Pak by se samozřejmě muselo na nastalou situaci reagovat.
 
odstávka elektřiny.jpg

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.hlubokemasuvky.cz

Registrujte se zde

18. 5. Nataša

Zítra: Ivo

Návštěvnost stránek

267489